MLAges-Rfid Sistem ÇözümüKuyumcular İçin Hızlı Mağaza Sayımı

MLAges-Rfid Sistem Çözümü Nedir?
Nelerden Oluşur? Ne İş Yapar?


MLAges Akıllı ve Hızlı Mağaza Otomasyonu Nedir ?

RFID (Radio Frequency Id Technology) radyo frekans tanımlama teknolojisi demektir. AGES (All Gained Electronic Equipped System); Akıllı, Güvenli, Elektronik Etiketleme sisteminin kısaltılmışıdır. MLAges-Rfid Kuyumculuk Otomasyonu, RFID teknolojisini kullanarak, elektronik chiplerle etiketlenmiş altın ve pırlanta ürünlerini el değmeden, hızlı ve güvenli bir şekilde kontrol etmeye ve saymaya yarayan program ve sistemin adıdır. Aynı zamanda toplu sipariş ve çıkışları çok kısa zamanda ve güvenli olarak yapabilirsiniz.

Nelerden Oluşur?

Kuyumcular İçin M&L Yazılım tarafından geliştirilmiş Akıllı Güvenli Etiketleme ve Hızlı Kontrolü içeren Sistem Çözümü olan MLAges-Rfid Sistem çözümünün içinde sistemi oluşturan 4 parça bulunur.

1-) M&L Kuyumcu Programları:
MLAges Rfid, MLSet, MLPerakende, MLDiamond, MLGold Erp ve MLIpad-Sayım MLAges-Rfid Sistem çözümünün içinde olabilecek M&L Kuyumcu Programlarıdır. Bu programlara MLAges-Rfid programı ek modülü eklenerek sistem kontrol edilir. Ipad ile sayım yapılacaksa MLIpad-Sayım programımız da ilave edilir.

2-) MLAges-Rfid Yazıcılar:
Zebra ZT500 Rfid Yazıcı - Zebra ZT410 Rfid Yazıcı

3-) MLAges-Rfid Kuyumcu Etiketleri:
Orijinal M&L Yazlım tarafından ürettirilen Kuyumculuk sektörüne ve kullanılan Yazıcı ve okuyucu cihazlara uygun olan, MLAges Rfid Kuyumcu etiketleridir.

4-) MLAges-Rfid Okuyucu ve Antenler:
Kablolu veya kablosuz Mobil UHF Rfid Okuyucu ve anten sistemleri, M&L Yazılım tarafından tercih edilmiştir. Mobil Okuyucular - IPAD ile Sayımda Kablolu okuyucular Notebook ve masa üstü sistem de Kullanılır.

MLAges-Rfid Ne İş Yapar?

Bu sistem ortalama 3 dakikada 1000 adet kuyum ürününü toplu bir şekilde okuma hızına sahiptir. Perakende altın ve pırlanta mağazalarının çok kısa sürede sayımını yapar. Kuyumculuk fuar ve pazarlama satış ekiplerinin teker teker çıktığı barkodlanmış ürünlerin yerine, eğer AGES RFID etiketi varsa toplu çıkış ve sipariş işlemi yapılarak çok ciddi vakit avantajı sağlar. MLBarkod sisteminin daha hızlı halidir. Toptan ve pazarlama çanta ekiplerinin hızlı ve güvenli bir şekilde kontrolünü sağlar. Eğer istenirse AKILLI MAĞAZACILIK sistemi ile gerçek zamanlı olarak kuyum ürünlerinin takibini yapar ve gün sonunda kuyum envanterinin otomatik olarak sayılmasını sağlar. AKILLI MAĞAZACILIK Rfid sistemi İle aynı zamanda tam güvenlik sağlanır. M&L ekibi bu konuda gelecek talepleri firmaya özel mühendislik çalışması ile karşılar.

MLAges-Rfid Sistemini Kim Kullanır?

Perakende ve Toptan sektöründe faaliyet gösteren kuyumculuk firmaları, orta ve büyük ölçekli kuyumculuk ve mücevherat mağazaları. Center mağazaları ( kuyum, halı, deri, hediyelik eşya mağazaları ) Toptan kuyumcular, pazarlama ekibi olanlar, MLAges-Rfid Sistem çözümünü iş verimliliklerini yükseltmek için kullanır.

Hangi Tip Firma Hangi Tip Sistem Çözümü Kullanır?

M&L Yazılım Ekibi, kuyumculuk sektörünün çeşitli ihtiyaçlarına göre M&L Kuyumculuk Programları adı adı altında Yazılım paketleri ve M&L Sistem çözümleri altında Kuyumculuk otomasyonları geliştirmiştir.

M&L Sistem Çözümleri Kategorileri

1) MLBarkod Çözümleri
2) MLAges-Rfid Çözümleri
3) MLSertifika-Katalog Çözümleri

M&L Yazılımın Kuyumculuk için geliştirdiği Programların adı, M&L Kuyumculuk Programlarıdır. Hangi tip firmada, hangi ana programları ve çözümleri kullanabileceğinizi aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz. M&L Kuyumcu Programları, M&L Web Çözümleri, M&L Mobil Programlar, M&L Özel Çözümler adlı programlarımızı ve MLBarkod, MLAges Rfid, MLSertifika-Katalog, adlı temel kuyumculuk otomasyonlarımızın içeriklerini, linklerine gidip detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgiyi ise, firmamıza göndereceğiniz firma bilgilerinizi ve belirttiğiniz isteklerinizi içeren " Bilgi Talep Formu " tarafımıza ulaştıktan sonra en kısa zamanda alabilirsiniz.

MLAges Akıllı Güvenli Etiketleme Sistemi ile “ 15 Dakikada Mağaza Kontrolü ”


MLAges Rfid " Teknolojide Tek Adres, Çözüm MLAges "